КИЇВ (QHA) -

Прокуратура Автономної Республіки Крим почала кримінальне провадження за фактом проведення незаконних обшуків 8 листопада 2017 року у будинках жителів окупованого півострова Крим.

Про це повідомила на своєму сайті прес-служба відомства.

Відзначається, що виробництво почали за результатами розгляду звернення голови правління громадської організації "КримSOS" Таміли Ташевої, яка заявила про обшуки у Бахчисараї, Старому Криму, Зарічному та Кіровському.

QHA повідомляло, що 8 листопада в Криму пройшли обшуки у будинках кримських татар. Кількох з них затримали, а також вилучили телефони. Одного з затриманих — Сейтумера Сейтумерова, адміністратора кафе "Салачик'", власником якого є затриманий 11 жовтня Марлен (Сулейман) Асанов, окупанти засудили до виплати штрафу.

Також обшуки пройшли у смт Кіровське, по вул. Шкільній, у будинку голови регіонального меджлісу Екрема Абдульватова. У нього також вилучили телефон і ноутбук.

Силовики також обшукали будинок активіста Алімдара (Руслана) Белялова, якого оштрафували за активну позицію та висвітлення подій у Криму (зокрема, обшуків і затримань у Бахчисараї 11 жовтня 2017 р.). Під час обшуку у нього вилучили велику суму грошей: 3000 доларів і 60 000 рублів без складання відповідного протоколу.

До районного відділення забрали п'ятьох працівників громадського харчування, які працювали у Белялова. Це Зекерьяєв Асан Расімович, Зекерьяєв Алім Айдерович, Абдураманов Ресуль Фарікович, Ісаєв Мустафа Рамазанович, Умеров Амет Халилович. У всіх намагалися взяти зразки ДНК і відбитки пальців. До деяких з них була застосована фізична сила.

Кримського татарина Абдурамана Меджитова доставили до місцевого ізолятору тимчасового утримання Залізничного району Сімферополя і заарештували на 15 діб.

QHA