КИЇВ (QHA) -

Прокуратурою Автономної Республіки Крим здійснюється процесуальне керівництво у кримінальному провадженні за фактом порушення правил екологічної безпеки (ст. 236 КК України) суб'єктами господарської діяльності під час будівництва транспортного переходу до півострова Крим через Керченську протоку, яка вкрай негативно впливає на довкілля.

— Орієнтовні збитки, завдані довкіллю Чорного і Азовського морів при будівництві Керченського мосту, за необхідності кріплення морських берегів, складуть не менше 10 млрд грн, сказано у повідомленні прокуратури АРК.

За наданою прокуратурі інформацією фахівців, масштабні роботи можуть перетворити Азовське море на Чорноморський затоку. Різка зміна хімічного складу води призведе до загибелі багатьох живих організмів, зокрема дельфінів, які занесені до Червоної книги.

Таким чином, будівництво Керченського мосту в протоці може призвести до регіональної екологічної катастрофи.

Як раніше повідомляло QHA, доктор біологічних наук Ігор Бузевіич вважає, що будівництво російськими окупантами мосту через Керченську протоку призведе до незворотних наслідків для морської фауни.

ФОТО: інтернет

QHA