КИЇВ (QHA) -

Прокуратурою Автономної Республіки Крим буде дана правова оцінка незаконного затримання 76-річного кримського татарина Сервера Караметова за проведення мирного одиночного пікету 9 серпня біля Верховного «суду» Криму з вимогою звільнення українських політв'язнів. Про це повідомляє прес-служба прокуратури АРК.

— В прокуратуру АРК надійшло звернення від народного депутата України Рефата Чубарова щодо незаконного позбавлення волі громадянина України та незаконного перешкоджання проведенню мирного мітингу на тимчасово окупованій території півострова Крим, — йдеться у повідомленні.

За даними фактами прокуратурою Автономної Республіки Крим внесено відомості до Єдиного реєстру досудових розслідувань за ознаками кримінальних злочинів, передбачених ст. ст. 146 (незаконне позбавлення волі) і 340 (незаконне перешкоджання організації або проведенню зборів, мітингів, походів і демонстрацій) Кримінального кодексу України.

Нагадаємо, що 76-річного кримського татарина Сервера Караметова затримали 8 серпня за одиночний пікет біля «Верховного суду» Криму. На момент затримання Караметов стояв біля будівлі суду з плакатом, на якому великими літерами було написано «Путін, наші діти — не терористи!». Внизу було також приписано «Досить звинувачувати кримських татар!».

У той же день Залізничний районний «суд» Сімферополя оштрафував літнього активіста на 10 тисяч рублів. А вже увечері 9 серпня «суд» дав йому 10 діб арешту за нібито «непокору поліції».

ФОТО: інтернет

QHA