КИЇВ (QHA) -

У справах про викрадення Ервіна Ібрагімова та Решата Аметова, який пізніше був знайдений мертвим, є зрушення. Про це повідомив під час прес-конференції, присвяченій Міжнародному дню жертв насильницьких зникнень, начальник відділу нагляду за додержанням законів у кримінальному провадженні та запобіганні корупції прокуратури АР Крим Максим Прокопов, передає кореспондент QHA.

— Завдяки правозахисникам, ми зібрали низку доказів, нам відомі імена, які не є новими. Можливо, що до кінця року вже буде результат за цими виробництвами. Важко проводити цю роботу, оскільки відсутні і інформація, і ресурси, необхідні для ефективного розслідування, — розповів Прокопов.

Представник прокуратури зазначив, що всі ці докази ляжуть в основу позовів України проти Росії в міжнародних судах.

— На сьогоднішній день ми маємо понад 150 кримінальних проваджень за фактами порушення прав людини у Криму, — поділився Прокопов.

Нагадаємо, за три роки анексії 43 особи зазнали насильницьких зникнень. З них 17 були звільнені, 18 не знайдені та вважаються зниклими, шестеро знайдені мертвими, двоє людей були виявлені в місцях несвободи і згодом засуджені за політично вмотивованими кримінальними справами.

QHA