КИЇВ (QHA) -

Креативним директором заходів у рамках проведення міжнародного пісенного конкурсу «Євробачення-2017» у Києві призначений Сергій Проскурня. Про це повідомляється на сайті телеканалу «UA: Перший».

У рамках Євробачення-2017 директор відповідатиме за творчу концепцію та художню презентацію червоної доріжки, відкриття, Євромістечка, євроклубу та вечірки закриття. Крім цього, йому належить координувати заходи Євробачення на Софійській, Поштовій, Контрактовій, Троїцької площах Києва, а також локаціях навколо Міжнародного виставкового центру.

Нагадаємо, Сергій Проскурня — відомий український театральний режисер і продюсер. З середини 80-х працював режисером у Державному академічному драматичному театрі ім. Івана Франка, де саме в його постановці дебютував актор Остап Ступка (роль Треплєва у п'єсі «Чайка» А.П. Чехова).

1988 року Сергій Проскурня провів серію екологічних хеппенінгів у Києві «Віримо, що не вмремо».

Пізніше він брав активну участь у розробці концепції фестивалю популярної музики «Червона рута». 1990 року режисер був автором концепції фестивалю нетрадиційних жанрів мистецтва «Вивих» у Львові, 1993 року став співзасновником творчого об'єднання «Дзиґа». У рамках своїх фестивалів однієї п'єси Проскурня ставив «Одержиму» Лесі Українки (1994) та «В очікуванні Годо» Семюеля Беккета (1995).

24 листопада 2005 року стало членом Національної ради з питань культури і духовності при Президенті України, а з квітня 2008 року очолював комісію Ради з питань захисту культурно-інформаційного простору. З грудня 2007 року входив у команду міністра культури і туризму України Василя Вовкуна.

У 2013-2014 роках втілив масштабний кінопроект «Наш Шевченко» (частина сюжетів для якого була знята на Євромайдані). Розробив концепцію виставки «Шевченкоманія», яка тоді ж відбулася у «Мистецькому Арсеналі».

9 березня 2014 року з нагоди 200-річчя від дня народження Тараса Шевченка вийшов фільм Сергія Проскурні «Тарас Шевченко. Ідентифікація».

Після Революції Гідності Проскурня став режисером ораторії «З нами Бог», присвяченої героям Небесної Сотні та бійцям, які воюють на сході України, яка була поставлена ​​на Софіївській площі до 23-й річниці незалежності України.

ФОТО: інтернет

QHA