СІМФЕРОПОЛЬ / Акмесджит (QHA) -

10 листопада в окупованому Криму відбудеться судове засідання щодо обрання запобіжного заходу фігурантам "справи Хізб ут-Тахрір" так званої «бахчисарайської четвірки».

Про це повідомив один із координаторів об'єднання "Кримська солідарність" і син політв'язня Ділявер Меметов на своїй сторінці в Фейсбуці.

— Завтра, 10 листопада, у Верховному «суді» РК о 10:00 відбудеться судове засідання щодо обрання запобіжного заходу "бахчисарайській четвірці 2016", — написав він.

Раніше QHA повідомляло, що фігуранту бахчисарайської справи "Хізб ут-Тахрір" Енверу Мамутову в окупованому Криму 20 квітня "суд" висунув звинувачення в спробі насильницького захоплення влади в Росії (ст.278 КК РФ).

Нагадаємо, 12 травня 2016 року в Бахчисараї російські силовики провели серію обшуків у будинках мусульман, а також у місцевому кафе. У результаті за підозрою в участі в організації "Хізб ут-Тахрір", визнаної в Росії терористичною, затримані та звинувачені в тероризмі четверо бахчисарайців: Зеврі Абсеїтов, Ремзі Меметов, Рустем Абельтаров і Енвер Мамутов.

З 13 січня 2017 року Верховною судом Росії було постановлено застосовувати до тих, що проходять за так званою "справою Хізб ут-Тахрір", статтю 278 Кримінального кодексу РФ "Насильницьке захоплення влади або насильницьке утримання влади" на додачу до звинувачень у тероризмі.

Так звана "справа Хізб ут-Тахрір" стала візитною карткою боротьби ФСБ з інакодумцями мусульманами в Криму. Під приводом підозри в тероризмі, називаючи свої репресивні операції боротьбою з екстремізмом, силовики вриваються до будинків, проводять незаконні обшуки і затримання.

QHA