СІМФЕРОПОЛЬ / Акмесджит (QHA) -

Служба судових приставів окупантів з Росії в Криму спільно з «Фондом захисту вкладників» почала накладати арешти на майно боржників українських банків.

Про це стало відомо під час засідання так званої «Громадської палати Криму», на якому її члени розповіли про порушення прав людини окупантами, передає російське видання.

Так, згідно з інформацією члена «палати» Олександра Аматуні, арешт вже наклали або планують накласти на 50 тисяч об'єктів нерухомості, що перебувають у власності кримських підприємців і приватних осіб, які до окупації брали кредити в українських банках. При цьому більшість про накладення арешту дізнаються під час спроби переукласти договори в Госкомрегістрі.

— Найстрашніше, що через арешт ми не можемо реєструвати об'єкти за російськими документами. Це веде до того, що підприємці не можуть отримати ліцензії на право діяльності, перереєструватися в рамках російського законодавства.

При цьому особливу увагу Аматуні звернув на те, що «Фонд захисту» зажадав надати інформацію про кримських боржниках незаконним чином, і тут же наклав арешти на всіх без попередження.

— Нотаріуси сказали — це неправильно, давайте ми опрацюємо і дамо інформацію про тих, хто не закрив (борги українським банкам — ред.). Але Фонд захисту вимагає всіх, це близько 56 тисяч, і на всіх наклали арешт, — повідомив член організації.

Нагадаємо, як повідомляло QHA, з 1 січня 2017 року в анексованому Росією Криму запрацював федеральний закон РФ, який де-факто дозволяє російським колекторам збирати з мешканців півострова їх борги українським банкам.

Даний закон «Про захист прав і законних інтересів фізичних осіб при здійсненні діяльності з повернення простроченої заборгованості та про внесення змін до Федерального закону" Про макрофінансову  діяльність і мікрофінансові організації"» був підписаний президентом Росії Володимиром Путіним і викладений у відкритий доступ на портал правової інформації РФ .

ФОТО: інтернет

QHA