КИЇВ (QHA) -

Приліт колишніх політв'язнів Кремля, заступників голови Меджлісу кримськотатарського народу Ільмі Умерова та Ахтема Чийгоза перенесли на завтра, 27 жовтня.

Про це повідомив голова Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров на своїй сторінці в Фейсбуці.

— Оголошена сьогодні прес-конференція заступників голови Меджлісу кримськотатарського народу Ільмі Умерова та Ахтема Чийгоза переноситься на завтра, 27 жовтня 2017, у зв'язку зі зміною дати їхнього прильоту до Києва, — написав він.

Він зазначив, що про точний час проведення прес-конференції, а також про причини зміни часу прибуття повідомлять сьогодні о 21:00.

Раніше QHA повідомляло, що Ільмі Умерова та Ахтема Чийгоза передали Туреччині.

Ільмі Умеров та Ахтем Чийгоз 26 жовтня планували вилетіти з Туреччини рейсом Анкара—Стамбул—Київ. Передбачалося, що літак прибуде до Києва (аеропорт Бориспіль) близько 19:50.

Ільмі Умеров заявив, що його забрали прямо з лікарняної палати, і після повернення з Туреччини він проведе кілька днів у Києві, після чого повернеться до Криму. Він зазначив, що до нього приходили з ФСБ РФ і пропонували написати прохання про помилування на ім'я Путіна.

Ахтем Чийгоз заявив, що під час звільнення був готовий до будь-якого розвитку подій. Він також заявив, що має намір повернутися до Криму.

Нагадаємо, так званий Верховний суд Криму 11 вересня в повному обсязі підтримав звинувачення відносно заступника голови Меджлісу кримськотатарського народу Ахтема Чийгоза, яке запитувала для нього прокуратура — 8 років позбавлення волі.

27 вересня Сімферопольський районний «суд» виніс вирок заступнику голови Меджлісу кримськотатарського народу Ільмі Умерову. Окупаційний суд визнав його винним у сепаратизмі за статтею 280.1 Кримінального кодексу Російської Федерації (Публічні заклики до здійснення дій, спрямованих на порушення територіальної цілісності РФ) і виніс вирок — 2 роки колонії-поселення і 2 роки заборони на суспільну діяльність.

QHA