ІВАНО-ФРАНКІВСЬК (QHA) -

У Івано-Франківську створюють Раду старійшин при міському голові, повідомляє kurs.if.ua.

За інформацією видання, на наступному засіданні виконком Івано-Франківської міської ради має намір затвердити положення про Раду старійшин.

Рада старійшин буде консультативно-дорадчим органом при міському голові. Після затвердження положення, мер своїм розпорядженням затвердить персональний склад Ради.

— Метою створення Ради старійшин є використання і передача міською радою накопиченого життєвого досвіду, зокрема, досвіду роботи у сфері забезпечення життєдіяльності територіальної громади, — йдеться у проекті рішення.

До Ради старійшин можуть увійти представники громади у віці від 60 років, які "мають великий досвід управлінської, наукової, громадської роботи, особливі заслуги перед містом на термін повноважень міської ради".

Серед завдань Ради старійшин: моніторинг волевиявлення жителів територіальної громади з питань місцевого розвитку та контроль за реалізацією результатів волевиявлення; розробка концепції стратегічного розвитку міста, обговорення стану економічного, соціального та культурного розвитку міста тощо.

Старійшини також розглядатимуть питання про приватизацію майна комунальної власності, соціального захисту населення, сприяння узагальненню та поширенню кращої практики роботи з питань, що належать до компетенції органів місцевого самоврядування.

Представники Ради старійшин також мають право вносити міському голові пропозиції щодо розвитку різних галузей і сфери управління містом; аналізувати проекти рішень міської ради по соціальному, економічному і культурному розвитку міста та проблемних питань міста, і делегувати своїх представників для участі у засіданнях координаційних рад, робочих груп, депутатських комісій міської ради.

Рада старійшин створюється на термін повноважень міської ради.

Нагадаємо, у ніч з 14 на 15 лютого в музей Степана Бандери, що в Івано-Франківській області, було кинуто вибуховий пристрій.

Як заявив директор музею Степан Лесів, у результаті постраждали вхідні двері до музею.

Джерело: kurs.if.ua

QHA