КИЇВ (QHA) -

Україна має намір повернути анексований у 2014 році український півострів політико-дипломатичним шляхом. Про це йдеться у зверненні президента у зв'язку з 73-ми роковинами Депортації кримськотатарського народу.

— У протистоянні з ворогом, який перетворює квітучу кримську землю в гігантську військову базу, наша держава буде залишатися на позиціях, які сповідує все цивілізоване суспільство, і забезпечувати збереження миру, свободи і демократії. Ми сповнені рішучості політико-дипломатичним шляхом повернути окупований Крим, який, безсумнівно, був і залишається невід'ємною частиною України, — зазначив Петро Порошенко.

Він також додав, що Україна за допомогою міжнародного співтовариства і надалі буде послідовно захищати права і свободи всіх українських патріотів, підтримувати опір загарбникам та їх найманців.

Як зазначив глава держави, анексію Криму Російською Федерацією категорично не сприймають всі провідні демократичні країни світу, і Україна високо цінує їх незмінно чітку і послідовну підтримку свого суверенітету, незалежності та територіальної цілісності в умовах триваючої російської агресії.

Президент уточнив, що не тільки Україна, але і вся світова спільнота приділяє особливу увагу долі кримських татар, а також всім українським патріотам в окупованій автономії.

— Сподіваюся також, що наш парламент зробить все можливе у питанні визначення і законодавчого закріплення формату кримськотатарської автономії в Криму. Після внесення пропозицій Конституційної комісією я готовий виступити з відповідною законодавчою ініціативою, — додав Порошенко.

Нагадаємо, 18 травня 1944 року в Криму почалася депортація кримських татар. Радянська влада звинуватила весь народ у співпраці з нацистською Німеччиною під час Другої світової війни. Тисячі кримських татар вивезли до Середньої Азії.  Дорогою і протягом першого року висилання від голоду і хвороб загинули більше 30 тисяч осіб. Кримським татарам дозволили повернутися на батьківщину в Крим лише у 1989 році.

12 листопада 2015 року Верховна Рада України прийняла постанову, якою Депортація кримських татар 1944 року визнана геноцидом кримськотатарського народу. Розслідування за фактом Депортації кримських татар було розпочато прокуратурою АР Крим у жовтні 2016 року.

ФОТО: інтернет

QHA