КИЇВ (QHA) -

У суботу, 14 жовтня, сотні учнів Київського військового ліцею ім. Івана Богуна урочисто склали присягу перед президентом України Петром Порошенком, передає кореспондент QHA.

Верховний головнокомандувач Збройних сил України наголосив на важливості того, що Україна нарешті відійшла від нав'язаного Москвою свята і повернулася до своїх споконвічних військових традицій.

— Три роки тому, коли Росія анексувала Крим, окупувала частину Донбасу, вела різнопланову гібридну війну проти України, в нашому календарі залишалося свято з військово-історичного календаря країни-агресора. Край цьому я поклав одним розчерком пера, підписавши відповідний указ.

За словами президента, хоча 14 жовтня стало офіційним Днем захисника України тільки три роки тому, цей день відразу був прийнятий народом України як професійне свято військових.

— Нове свято спирається на давні традиції святкування Покрови Пресвятої Богородиці, яка вважалася покровителькою українського війська. Покрова була одним з головних свят запорізького козацтва.

Урочисте прийняття присяги ліцеїстами в День захисника України на Софійській площі стає доброю традицією.

— Сьогодні ми згадуємо 100-річчя Української Народної Республіки, яка захищала нашу землю від агресії з боку і червоної, і білої Росії. Симон Петлюра, Євген Коновалець, Петро Болбочан, Марко Безручко вписали безліч героїчних сторінок в історію української армії. Саме їм присвячена виставка на Софійській площі.

Після урочистого складання присяги ліцеїсти маршем пройшли по центру Києва до Михайлівської площі і Хрещатику.

Нагадаємо, День захисника України став загальнодержавним святом за указом Президента України Петра Порошенка 2014 року. Одночасно було скасовано указ 2009 року, згідно з яким в Україні (так само як у Російській Федерації) День захисника Вітчизни відзначали 23 лютого.

QHA