СТРАСБУРГ (QHA) -

Президент Парламентської асамблеї Ради Європи Стелла Кіріакідес закликала Російську Федерацію скасувати заборону Меджлісу кримськотатарського народу.

Про це йдеться у заяві на сайті ПАРЄ, опублікованій сьогодні.

Відповідну заяву Кіріакідес зробила, коментуючи звільнення заступників голови Меджлісу кримськотатарського народу Ільмі Умерова та Ахтема Чийгоза.

— Вітаю звільнення кримськотатарських лідерів Ахтема Чийгоза та Ільмі Умерова. Оскільки вони є представниками Меджлісу, важливої і традиційної структури кримськотатарської спільноти, їхнє звільнення є кроком у правильному напрямку. Я сподіваюся, що після звільнення цих двох лідерів відбудуться й інші. Я також закликаю російську владу скасувати всі обмеження щодо Меджлісу кримськотатарського народу,  заявила вона.

Раніше QHA повідомляло, що 25 жовтня колишніх політв'язнів Кремля Ахтема Чийгоза та Ільмі Умерова, засуджених в окупованому Криму, передали Туреччині.

Зазначимо, що спочатку приліт Чийгоза і Умерова до Києва планувався 26 жовтня, пізніше з'явилася інформація, що його перенесли на завтра, 27 жовтня.

У Туреччині Чийгоз зазначив, що кримськотатарський народ отримав гарантії того, що репресії не залишаться безкарними.

27 вересня Сімферопольський районний «суд» виніс вирок заступнику голови Меджлісу кримськотатарського народу Ільмі Умерову. Окупаційний суд визнав його винним у сепаратизмі за статтею 280.1 Кримінального кодексу Російської Федерації (Публічні заклики до здійснення дій, спрямованих на порушення територіальної цілісності РФ) і виніс вирок — 2 роки колонії-поселення і 2 роки заборони на суспільну діяльність.

Так званий Верховний суд Криму 11 вересня в повному обсязі підтримав звинувачення відносно заступника голови Меджлісу кримськотатарського народу Ахтема Чийгоза, яке запитувала для нього прокуратура — 8 років позбавлення волі.

QHA