КИЇВ (QHA) -

Глава держави на своїй сторінці в Facebook закликав співвітчизників пригадати українських героїв минулого в зв'язку з річницею від дня народження Василя Стуса.

— 79 років тому народився Василь Стус. Відважний борець проти тиранії, він став справжнім героєм нації. Пам'ятайте героїв минулого — без них не було б героїв сучасності! — написав Порошенко.

Правозахисник і поет Василь Стус народився 6 січня 1938 року. Стус став одним із символів українського Опору другої половини ХХ століття. Його роль у розвитку сучасної української літератури, відновленні української державності та національної ідеї важко переоцінити.

За правозахисну діяльність і виступи проти репресій української інтелігенції поет був засуджений до десяти років ув'язнення і п'яти років заслання, де і написав більшість своїх видатних творів.

Василь Стус помер у ніч з 3 на 4 вересня 1985 року в карцері табору.

Знаменитий німецький письменник, Нобелівський лауреат Генріх Бьолль за книгу "Палімпсести" висував Стуса на здобуття Нобелівської премії.

У 1991 році за збірку вибраних поезій "Дорога болю" Василеві Стусу була присуджена Державна премія України ім. Т.Г. Шевченкоа (посмертно).

За своє коротке, але повне героїчних вчинків життя Василь Стус написав шість томів творів, які були видані у багатьох країнах світу.

ФОТО: інтернет

QHA