ГЕЛЬСІНКІ (QHA) -

Українська Гельсінська спілка з прав людини звернулася до Кабінету Міністрів, щоб врегулювати питання, пов'язане із забороною поставки товарів до Криму, а саме — розмежувати поняття обмеження торгівлі і прав людини на розпорядження її власністю.

Закликаємо Кабінет Міністрів України якнайшвидше ухвалити нормативно-правовий акт, який би врегулював питання заборони/обмеження постачання товарів, торгівлі з окупованих Кримом, розмежувавши при цьому правовідносини, пов'язані із забороною поставки товарів від права людини на розпорядження її власністю, як цього вимагає національне та міжнародне право, йдеться у зверненні.

Крім того, правозахисники закликали уряд до виконання рішення суду щодо скасування першого пункту постанови №1035, який обмежував вивезення особистих речей з Криму.

Нагадаємо, історія з постановою КМУ №1035 почалася у січні 2016 року, коли були введені необгрунтовані обмеження на перевезення речей через українські КПВВ з території анексованого Криму. Правозахисники тоді відразу забили на сполох з цього питання з вимогою внести зміни вони неодноразово зверталися в різні служби і міністерства, що входять до складу КМУ, в Державну службу у справах Криму, а потім і до Міністерства з питань окупованих територій та тимчасово переміщених осіб.

Після неодноразових судових розглядів було прийняте позитивне рішення вже апеляційною інстанцією. Апеляційний адміністративний суд Києва 14 червня визнав незаконним і нечинним пункт 1 постанови Кабінету Міністрів України №1035, після чого рішення про скасування постанови КМУ №1035 набирає чинності.

ФОТО: інтернет

QHA