КИЇВ (QHA) -

Міжнародна неурядова організація Amnesty International виступає за негайне звільнення затриманих у Сімферополі кримськотатарських активістів і припинення переслідування інакомислення на окупованому півострові.

Про це повідомив заступник директора Amnesty International по Європі та Центральній Азії Денис Кривошеєв.

— Затримання та арешт Сервера Караметова самі по собі є грубим порушенням прав на свободу слова і зборів. Але затримавши активістів, які вийшли на його підтримку, де-факто влада Кримського півострова перевершила сама себе, продемонструвавши патологічну нетерпимість до будь-якого інакомислення.

Кривошеєв також закликав звільнити затриманих кримських татар.

Ми вимагаємо негайно звільнити всіх затриманих 14 серпня кримськотатарських активістів і припинити будь-яке незаконне переслідування кримчан.

Як повідомляло раніше QHA, у Криму затримали вісім активістів, які вийшли 15 серпня з одиночними пікетами на підтримку Сервера Караметова.

Нагадаємо, Сервера Караметова затримали 8 серпня за одиночний пікет біля «Верховного суду» Криму. На момент затримання Караметов стояв біля будівлі суду з плакатом, на якому великими літерами було написано «Путін, наші діти — не терористи!». Внизу було також приписано: «Досить звинувачувати кримських татар!».

ФОТО: Amnesty International

QHA