СІМФЕРОПОЛЬ/АК'МЕСДЖИТ (QHA) -

Кримська правозахисна група зажадала від уряду Російської Федерації припинити порушувати Женевську конвенцію і вивозити українських громадян з території окупованого Криму до Росії. Про це заявив аналітик Кримської правозахисної групи Олександр Сєдов на засіданні ОБСЄ у Варшаві.

Правозахисник навів факти незаконної депортації українських громадян з Криму до РФ.

— Перш за все, це стосується громадян України, які перебувають у місцях позбавлення волі, як за вироком української влади, так і за вироками, винесеними вже владою РФ. За інформацією Регіонального центру прав людини, з початку окупації з Криму на територію РФ вивезено не менше 4700 людей. Уже вивезені з Криму в'язні повідомляють, що на них, з метою визнання ними себе громадянами РФ, керівниками місць ув'язнення і співробітниками ФСБ РФ чиниться тиск. Їх місяцями тримають у штрафних ізоляторах, не надають медичну допомогу, не дають зустрітися з представниками Консульства України у РФ,  повідомив Сєдов.

Аналітик КПГ наголосив, що Україна вже більше трьох років не може домогтися від Росії інформації про те, що зараз відбувається з дітьми-сиротами, які були у дитячих будинках на момент окупації.

Повідомляється, що РФ насильно депортує тих жителів окупованого півострова, які так і не отримали громадянства Росії. Прикладом цього став Недім Халілов, кримський татарин, який жив у Криму ще з 1986 року.

Як раніше повідомляло QHA, Недіма Халілова видворили з Криму за рішенням суду. Причиною депортації став паспорт радянського зразка. Від інших документів він принципово відмовився. Чоловік кілька місяців утримувався у фільтраційному пункті в с. Вардане Лазаревського району Краснодарського краю, після чого його депортували до Узбекистану.

QHA