КИЇВ (QHA) -

Українські правозахисники звернулися з відкритим листом до міністра закордонних справ Німеччини Зігмара Габріеля з проханням вплинути на російський уряд у питанні організації доступу лікарів з міжнародних організацій з охорони здоров'я до українців, яких утримують у Росії та Криму з політичних мотивів.

Про це йдеться в зверненні, яке розміщене на сайті "Центру громадянських свобод".

Правозахисники вказали на те, що стан здоров'я ув'язненого в Росії українського режисера Олега Сенцова нещодавно різко погіршився. За словами його адвоката, через тривале переохолодження у Сенцова загострився ревматизм і почалися проблеми з серцем.

Також кваліфікованої медичної допомоги потребують Дмитро Штибліков, який після затримання схуд на 30 кг і доведений до дистрофії, Станіслав Клих, який втратив психічне здоров'я після пережитих тортур, Олександр Костенко, який через відсутність операції ризикує втратити зламану руку, Олександр Кольченко, який знаходився в лікарні з діагнозом "дефіцит ваги", Володимир Дудка, який фактично знаходиться на самолікуванні з виразкою шлунка.

Медичної допомоги потребує через втрату слуху і погіршення зору Арсен Джеппаров, Володимир Балух, у якого загострилися хвороби серця і нирок, 19-річний Павло Гриб, який через інвалідність має постійно приймати підтримуючі препарати.

— На сьогодні близько 60 громадян України були позбавлені волі за політичними мотивами на території Росії та окупованого Криму. До більшості з них були застосовані тортури або нелюдське або таке, що принижує гідність, поводження, або покарання для вибивання помилкових визнань у діях, які вони не скоювали, — відзначили правозахисники.

Нагадаємо, раніше федеральна служба виконання покарань РФ вдруге відмовила керівництву Таврійського національного університету ім. В.І. Вернадського в організації освітнього процесу для кримських політв'язнів Олександра Кольченка та Нурі Примова.

Як відомо, Олександр Кольченко був відновлений на другому курсі географічного факультету ТНУ у квітні 2017 року. Також відомо про бажання Нурі Примова здобути вищу юридичну освіту.

QHA