КИЇВ (QHA) -

Українські правозахисники закликали Петра Порошенка присвоїти звання Героя України незаконно засудженому кримчанину Володимиру Балуху. Про це вони повідомили на прес-конференції у Києві.

Представники Української Гельсінської групи, Кримської правозахисної групи та Центру інформації про права людини заявили, що український патріот Балух є символом боротьби України в Криму і має бути підтриманий державою.

— Балух один з тих, хто заважає Росії зломити Україну в Криму. Такі люди відстоюють головні цінності України — свободу і територіальну цілісність, — заявила координатор Кримської правозахисної групи Ольга Скрипник.

Представниця Української Гельсінкської групи Дар'я Свиридова зазначила, що Україні слід зайняти чітку позицію щодо своїх героїв, а також повідомила, що спільно з іншими правозахисниками вони підготували список з більш ніж 20 осіб, які причетні до вироку Балуха.

У свою чергу заступник прокурора АРК Олександр Удовиченко відзначив, що відомство вже відкрило кримінальні провадження стосовно людей, які переслідують українця в Криму.

— Встановлено усі факти, пов'язані з правоохоронцями, які брали участь у справі Балуха. Двом колишнім працівникам СБУ вже повідомили про підозру, і вони були оголошені у національний та міжнародний розшук. Діям прокурорів і суддів також дають оцінку, — зазначив він.

Також Удовиченко підкреслив, що прокуратура займається не тільки справою Балуха, але й всіма фактами переслідування українців на півострові.

Раніше QHA повідомляло, що Роздольненський районний "суд" засудив Володимира Балуха на три роки і 7 місяців позбавлення волі за його громадянську позицію. Володимир Балух відбуватиме термін в колонії-поселенні.

QHA