КИЇВ (QHA) -

Правозахисники Кримської правозахисної групи, Центру інформації з прав людини та Української Гельсінської спілки з прав людини звернулися з відкритим листом до урядів країн Європейського союзу, Швейцарії, Норвегії, Чорногорії, Ісландії, Албанії, Ліхтенштейну, США, Канади, Австралії та Японії з проханням ввести персональні санкції проти 20 осіб, причетних до переслідування українця Володимира Балуха у Криму. Про це під час прес-конференції заявила голова Центру інформації з прав людини Тетяна Печончик, передає кореспондент QHA.

— Сьогодні ми, правозахисники, направили відкриті звернення до всього світу з доданими списками осіб, які причетні до «справи» Володимира Балуха. Ми просимо уряди країн ввести персональні санкції щодо них, а також посилити секторальні санкції проти Російської Федерації за грубе систематичне порушення прав людини в окупованому Криму, заявила вона.

Крім того, правозахисники відзначили, що прокуратура АРК повинна почати власне розслідування щодо тих осіб, які були встановлені правозахисниками.

Серед них значиться Віктор Палагін співробітник ФСБ, відомий своєю роботою із затримання мусульман у Башкирії, підозрюваних в рамках справи «Хізб ут-Тахрір».

Найближчим часом їхнім діям буде дана правова оцінка. Більше того, можу попередньо відзначити, що щодо одному з прокурорів, який підтримав обвинувачення у справі Балуха по іншому епізоду, вже оголошено підозру про державну зраду і розпочато досудове розслідування. Йому додатково інкримінуватиметься підозра щодо дій стосовно Балуха, додав начальник управління нагляду у кримінальному провадженні прокуратури АР Крим Олександр Даракчі.

Як повідомляло QHA, Роздольненський суд в анексованому Криму 4 серпня виніс вирок українському активісту Володимиру Балуху — 3 роки і 7 місяців колонії загального режиму, а також штраф у розмірі 10 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Раніше, 1 серпня, прокурор підконтрольного Кремлю Роздольненського районного суду запитав для українського активіста Володимира Балуха покарання у вигляді п'яти років позбавлення волі.

Нагадаємо, 8 грудня 2016 року співробітники ФСБ в анексованому Криму провели обшуки у будинках Володимира Балуха і його матері в селі Серебрянка. Після обшуків активіста затримали через нібито знайдені на горищі його будинку докази у вигляді 90 патронів і тротилових шашок. На даний момент його утримують у СІЗО Сімферополя.

ФОТО: Укрінформ

QHA