КИЇВ (QHA) -

Правозахисники презентували оновлену інтерактивну карту порушень прав людини у Криму, яка містить розширений перелік порушень з моменту окупації півострова. Про це було сказано у рамках її презентації в коворкінгу MediaHub, передає кореспондент QHA.

Всього за 45 місяців окупації Криму було зафіксовано понад 400 випадків порушень прав людини на півострові. Всі вони позначені на спеціальній карті, яка існує близько двох років, і регулярно оновлюється правозахисниками. Для того, щоб зробити її ще зручнішою та зрозумілішою, візуальна частина карти була істотно змінена.

— Ми додали нову класифікацію по всіх випадках правопорушень, на даний момент це трохи більше, ніж 400 випадків, однак ми її ще верифікуємо, і, я думаю, найближчим часом там будуть оновлені дані... Ми хочемо прив'язати цю карту до більшості правозахисних майданчиків, щоб активісти або наші міжнародні партнери, відвідавши той чи інший сайт, могли відразу ж, в інтерактивному форматі, побачити кількість правопорушень, розповіла співзасновник ГО «Крим-SOS» Таміла Ташева.

Сама карта виглядає таким чином, що в різних регіонах Криму, де були здійснені правопорушення, розташовані інтерактивні точки, натиснувши на які можна прочитати про конкретний кейс, подивитися, за якою типології порушуються права людини, дізнатися місце і дату, коли це сталося.

Крім карти, також можна переглянути хронологію порушень прав людини на півострові і їхні типи згідно з міжнародною класифікацією або власною класифікацією «Крим-SOS».

— Та робота, яка зараз проводиться громадськими організаціями, в такому вигляді дає можливість світу зрозуміти рівень репресій у Криму, їхні форми. Це дуже важливо для розуміння того, що відбувається у Криму, і для того, щоб ці дані можуть бути використані вже після того, як запрацює механізм міжнародного кримінального трибуналу проти російських політиків, які винні у злочинах, скоєних у тимчасово окупованому Криму. Якщо ми хочемо оцінити тоталітарні режими, ми повинні взяти до уваги дуже багато факторів не тільки кількість політв'язнів, а й рівень свободи слова, кількість пропаганди, репресії і багато іншого, вважає глава Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров.

Основною цільовою аудиторією цієї карти є міжнародна спільнота, тому карта існує у двох варіантах — англійською та російською мовами. Це було зроблено для того, щоб міжнародні партнери України могли швидко отримати будь-яку інформацію про реальний стан справ на півострові.

— Перебуваючи в тюрмі, я найбільше думав про те, чи знають про наше становище, нашу боротьбу в тих жахливих умовах. Чи висвітлюється і доноситься ця інформація не тільки до моїх співвітчизників, а й в цілому до громадян України і всієї світової спільноти?.. Важливо вести такий хронологічний огляд подій, тому що у Криму робиться все для того, щоб про ці факти не було відомо, зазначив заступник голови Меджлісу кримськотатарського народу Ахтем Чийгоз.

Вже на наступному тижні оновлена ​​карта буде презентована у Парижі, в січні її презентують у Брюсселі.

QHA