АМСТЕРДАМ -

Араканський правозахисник Сазаат Ахаммед, що проживає у Нідерландах, закликав світову спільноту і лідерів мусульманських держав втрутитися у ситуацію, що склалася навколо мусульман рохінджа у М'янмі. Про це Ахаммед заявив агентству АА, коментуючи становище мусульман в Аракані.

— Переслідувати мусульман у М'янмі почали ще 70 років тому. Спочатку, як у ситуації зі мною, уряд М'янми під різними приводами заводив розслідування і заарештовував мусульман рохінджа, піддаючи їх тортурам і просто знищуючи. Після 2012 року через мовчання мусульманських країн рохінджа почали вбивати без будь-яких на те причин, сказав правозахисник.

Сам араканець під тиском влади був змушений покинути М'янму 2000 року і разом із сім'єю переїхати до Нідерландів. Однак в Аракані ще проживають його родичі — сестра і двоюрідний брат, від яких давно немає жодних звісток.

Влада М'янми для досягнення своїх інтересів за допомогою геноциду мусульман рохінджа не тільки знищує цей народ, а й намагається прибрати до рук підземні ресурси регіону, вважає правозахисник.

Нагадаємо, найбільша хвиля насильства після 2012 року у М'янмі почалася 25 серпня з нападу Армії порятунку рохінджа Аракана на кілька поліцейських дільниць і військову базу уряду у відповідь на насильство з боку буддистських добровольців і війська, яке їх підтримує.

Репресії щодо мусульман рохінджа в рамках так званої антитерористичної операції проводяться під керівництвом лауреата Нобелівської премії миру Аунг Сан Суу Куї — багаторічної дисидентки і борця за демократичні зміни у М'янмі, допущеної до влади військовими минулого року. Уряд М'янми ігнорує всі попередження і заклики ООН.

Фото, джерело: АА

QHA