СІМФЕРОПОЛЬ/АК'МЕСДЖИТ (QHA) -

Підконтрольний Кремлю Верховний суд Криму, що розглядає сьогодні апеляційну скаргу учасника одиночного пікету Руслана Усманова, порушує всі норми законодавства, спираючись на матеріали, які не мають відношення до справи. Про це повідомив правозахисник Різа Ізетов.

Правозахисник назвав рішення підконтрольного Росії кримського суду "шаблонним".

— Сьогодні суд перейшов Рубікон, адже при розгляді є порушення процесуальних норм, і чітко видно порушення матеріальних норм. Суддя, зачитуючи своє рішення, спирався на матеріали, які до мого довірителя відношення не мають. Якщо існують дві категорії законодавства континентальне і англосаксонське, то у нас з'являється півострівне, коли суд на колінах виносить рішення, оперуючи незрозуміло чим і незрозуміло до чого,  наголосив Ізетов.

Суд залишив вирок Усманову чинним  штраф у розмірі 10 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Раніше QHA повідомляло, що в окупованому Криму відбулися засідання окупаційних «судів» в адміністративних справах проти кримських татар. Покарання у вигляді штрафів отримали 65 активістів, які брали участь 14 жовтня 2017 року в одиночних пікетах проти репресій російських силовиків щодо кримських татар. Сума штрафів складає переважно 10 тисяч рублів (4,5 тис. грн), в низці випадків — 15 тисяч рублів.

QHA повідомляло, що 14 жовтня у Криму було затримано мінімум 34 людини за участь в одиночних пікетах. Всього в акції протесту на окупованому півострові взяли участь понад 100 осіб. Люди вийшли з одиночними пікетами у Сімферополі, Джанкої, Гвардійському, Білогірську та інших містах окупованого півострова.

Всі затримання проходили з порушенням навіть чинного на анексованому півострові російського законодавства.

Пізніше людям почали масово виписувати протоколи, звинувачуючи їх у порушенні правил проведення публічних заходів. Одиночні пікети у протоколах названі несанкціонованою масовою акцією.

QHA