МОСКВА (QHA) -

Учасник і координатор російського правозахисного центру «Меморіал» Сергій Давідіс заявив, що лист незаконно затриманого у РФ українського журналіста Романа Сущенка отриманий і розглядається. Про це він розповів «Укрінформу».

— Лист Романа Сущенка отриманий. Без сумнівів ми, «Меморіал», співчуваємо йому. Ми бачимо, що його справа виглядає сумнівно. При цьому висловити повноцінну підтримку, визнати статус «політичного в'язня» зараз складно через засекреченість справи.

Давідіс також уточнив, що «Меморіал» планує зробити заяву, де приверне увагу громадськості до «справи Сущенка», до факту його засекречування, що обмежує можливості громадського контролю.

У листі «Меморіалу» Сущенко поінформував правозахисну організацію про обставини своєї справи, визначивши її як політичну. Журналіст також написав листа голові Євроазіатського департаменту правозахисної організації Human Rights Watch (HRW) Рейчел Денбар і президенту України Петру Порошенку.

Нагадаємо, наприкінці вересня 2016 року в Москві був затриманий український журналіст Роман Сущенко, який приїхав до РФ в особистій справі. У ФСБ заявили, що затриманий є співробітником ГУР. Українська розвідка причетність Сущенка до відомства спростувала. Пізніше журналіста звинуватили в шпигунстві та заарештували.

Як повідомляло QHA, раніше арешт Роману Сущенку продовжили до 30 вересня.

ФОТО: інтернет

QHA