ХАРКІВ (QHA) -

Незабаром після того, як затримані опинилися у Шевченківському відділі поліції, до райвідділу почали прибувати їхні однодумці. Поліцейські також стягнули додаткові сили. Для нейтралізації можливих провокацій учасників правого руху підігнали близько десятка екіпажів патрульної поліції та автобус спецпідрозділу.

Праворадикалів перед будівлею поліції зібралося до тридцяти осіб. Поводилися вони хоча і галасливо, але досить миролюбно, вимагали від поліцейських лише одного — свободи для своїх товаришів.

Співробітники райвідділу, стурбовані питанням безпеки, прийняли рішення забарикадувати вхід зсередини стільцями, столами та іншими меблями. На стукіт у двері, дзвінки по домофону і на гарячу лінію ніхто не реагував. Більше того, навіть адвоката затриманих активістів до них не пустили — просто ніхто не відповів на дзвінок по переговорному пристрою і не підійшов до дверей.

Практично відразу після півночі затриманих активістів випустили з райвідділу. За словами керівника «Харківської хунти» Юрія Ліхоти, деяким з них у райвідділі було завдано тілесних ушкоджень.

Пізніше Управління Національної поліції Харкова повідомило, що чотирьох учасників конфлікту, доправлених до Шевченківського відділу поліції, допитав слідчий, після чого вони були відпущені. Ці громадяни зобов'язані з'явитися в поліцію на першу вимогу слідства. Як зазначається, під час перевірки правоохоронці встановили, що двоє із затриманих раніше були засуджені за крадіжки.

 

QHA