КИЇВ (QHA) -

Журналісти телепроекту «Гроші» подзвонили російським «мерам» у Криму з пропозицією зробити українські паспорти для подорожей за кордон.

Згідно з повідомленням, для того, щоб отримати шенген, який з літа для українців має бути скасований, кримчанам з російським паспортом треба віддати не менше 700 доларів, причому таку ціну виставляють «чорні ділки». Крім того, їм доведеться діставатися до Москви або найближчих російських міст, наприклад Краснодара, оскільки вибратися з півострова за кордон офіційно неможливо.

Журналісти програми «Гроші» вирішили дізнатися, як швидко поплічники російської влади готові знову «стати українцями» заради можливості їздити в Європу без віз (насправді візит до країн ЄС, Америки, Австралії для кримчан з російським документом закритий), і подзвонили декільком так званим мерам кримських міст із незвичайною пропозицією.

Першим подзвонили «меру» Судака Володимиру Сєрову. Чиновник, навіть не поцікавившись деталями, погодився відправити «заявникам» список осіб, яких можуть делегувати у закордонні поїздки, а також їхню візову історію і опис поїздок.

Після цього журналісти-пранкери подзвонили «голові» Алушти Галині Огневій. Вона, у свою чергу, заявила, що зберегла український закордонний паспорт, і погодилася надати список осіб, яких також можна відправити за кордон з «українськими паспортами».

QHA повідомляло, що 6 квітня Європейський парламент підтримав надання Європейським Союзом безвізового режиму для українців.

ФОТО: інтернет

QHA