КИЇВ (QHA) -

У справі про кривавий розгін студентів проходить 86 потерпілих, а на лаві підсудних сидить чотири екс-співробітника «Беркута» — Дідюк, Антонов, Тягнирядно, Шевченко, повідомляє Цензор.НЕТ

Судова справа «30 листопада» веде одіозна суддя Олена Мєлєшак, котра судила за часів Євромайдана активістів.

Під час судового засідання адвокат потерпілих активістів Євромайдана Олександр Башук заявив відвід прокурорам, звинувативши їх у затягуванні справи і тиску на нього. До того ж він згадав про погрози на свою адресу від невідомих у соцмережах.

За словами Олександра Башука, прокурори у справі «30 листопада» знаходяться в змові з захистом екс-співробітників «Беркута».

У свою чергу, суддя Мєлєшак після кілька годинної наради відхилила клопотання про відвід прокурорів, заявивши, що для цього недостатньо підстав.

Після цього суд завершився через те, що судді Мєлєшак потрібно було їхати до Вищої ради юстиції для розгляду її дисциплінарної справи, пов'язаної з подіями часів Революції Гідності. Наступне засідання призначене на 11 січня 2017 року.

Постраждалі 30 листопада активісти збираються клопотати про відвід судді Мєлєшак.

— Вона не може вести справи з розслідування злочинів режиму Януковича, якщо вона тоді судила і переслідувала активістів Автомайдана, виносивши по ним вироки, — заявив Віталій Кузьменко.

«Беркутівці», які били студентів на Майдані 30 листопада 2013 року, не сидять за гратами. Проте силовики, обвинувачені в кривавому розгоні студентського Майдану, знаходяться під нічним домашнім арештом.

Більш того, екс-беркутівці Антонов і Дідюк після подій на Майдані продовжували працювати в структурі МВС.

— Склалася дуже погана практика за всіма майданівськими справами — якщо не інкримінується вбивство, то взагалі немає шансів, що обвинуваченого візьмуть під варту. Немає жодного випадку такого. Якщо ми говоримо про звичайних людей, а не представників міліції, то в таких випадках їх дуже часто беруть під варту, — заявила Євгенія Закревська, адвокат родичів Небесної сотні.

Після засідання активісти оголосили про створення об'єднання постраждалих 30.11.2013 та інших постраждалих під час Революції Гідності за участю адвокатів, експертів і представників Громадської ради доброчесності.

— Ми не плануємо залишати цю залу... У нас є вимоги до Генпрокуратури, яка повинна належним чином провести слідство. У нас є вимоги до суду, який повинен вестися в розумні терміни з чесними суддями. У нас є вимоги до МВС, яке має оприлюднити всі результати Атестаційної комісії та прізвища всіх «осіб», представників МВС, які брали участь у цій каральній акції, тих, хто зараз залишаються в лавах МВС. Вони повинні бути негайно звільнені. Вони не мають ніякого права працювати в правоохоронних органах, — зазначив активіст Андрій Глембоцький.

Після засідання відбулася зустріч об'єднання постраждалих та їхніх адвокатів з Сергієм Горбатюком — начальником департаменту спецрозслідування ГПУ.

Він сказав, що на сьогодні пред'явлена підозра у справі «30 листопада» 16 особам. У тому числі, слідство інкримінує організацію розгону студентів Януковичу, Клюєву, Сівковичу, Захарченку, колишньому керівництву київської міліції та екс-командирам київського «Беркута».

Щодо затягування справи Сергій Горбатюк назвав кілька причин: черги на проведення експертиз, скорочення штату департаменту, у результаті чого цією справою замість трьох слідчих займається тільки один:

 — Повинно бути достатня кількість слідчих. Я вважаю, що все має бути повернуте до того стану, який був до 26 листопада, коли було прийняте рішення забрати у нас понад 60 слідчих і прокурорів.

Також досі не встановлені виконавці, які били студентів на Євромайдані, тому що обвинувачені у справі «30 листопада» екс-керівники «Беркута» не дають показань проти своїх підлеглих, а деякі з них перебувають у бігах.

Нагадаємо, Шевченківський райсуд Києва розглядає кримінальне провадження щодо колишніх «беркутівців» Андрія Дідюка, Миколи Тягнирядна, Євгена Антонова і Юрія Шевченка. Їх звинувачують у незаконному перешкоджанні організації або проведенню мітингів (стаття 340 Кримінального кодексу України) і перевищенні службових повноважень (стаття 365 ККУ) 30 листопада 2013 року, коли стався силовий розгін студентів на Майдані Незалежності.

З 30 листопада потерпілі у справі про побиття студентів на Майдані Незалежності перебувають у будівлі Шевченківського суду на знак протесту проти зволікання з розглядом справи проти екс- «беркутівців».

За словами потерпілих, з чотирьох обвинувачених колишніх «беркутівців» двоє постійно не приходять на судові засідання, посилаючись на хворобу, при цьому не надають жодних підтверджуючих документів. Потерпілі вважають, що таке затягування буде відбуватися і надалі для того, щоб судове слідство тривало ще два роки, а потім справу закрили за терміном давності, який у даному випадку становить 5 років.

ФОТО: інтернет

QHA