КИЇВ (QHA) -

Україна чекає два варіанти розвитку подій на окупованому Донбасі — заморожений конфлікт, або мирне врегулювання за сприяння Москви.

Про це сказав посол України в Австрії Олександр Щерба в інтерв'ю виданню Tiroler Tageszeitung.

— Поганий сценарій — це заморожений конфлікт на Сході. Тобто, 6% української території під окупацією. Решта території країни залишається стабільною. Деякі навіть говорять — занадто стабільною. Люди приїжджають до Києва — і не відчувають, що в країні війна. Хороший сценарій — це якщо Москва все ж докладе зусиль для досягнення миру, і сторони прийдуть до рішення.

За словами Щерби, черговий раунд переговорів у Нормандському форматі на вищому рівні, який був нещодавно анонсований, потрібен, щоб закінчити війну і прийти до вирішення в питанні Криму.

— Впевненості, звичайно, немає. Занадто багато залежить від розумового стану і розрахунків однієї людини в Кремлі. І ніхто точно не знає, що вона собі запланувала. Якби вона хотіла, то завершила би цю війну дуже швидко. Треба просто прибрати російських громадян, які ведуть цю війну на українській землі.

Також в інтерв'ю посол підкреслив, що Україна не піде на поступки в питанні окупованого Криму, хоча на Заході не всі хочуть знати про півострів.

— Але дозвольте вас запевнити: ми від Криму ніколи не відмовимося. І ніколи не забудемо цей неспровокований геополітичний розбій, це вбивство тисяч наших громадян, цю наругу над нашою довірою. Крим — наш згідно із законом. А цей насильницький акт, який там був здійснений, — він нашкодив всім, у тому числі, і самій Росії.

Як повідомляло QHA, з моменту анексії Росія незаконно конфіскувала 4,575 тисяч державних і приватних об'єктів нерухомості в Криму.

ФОТО: інтернет

QHA