КИЇВ (QHA) -

Посли країн «Великої сімки» (G7) в Україні висловили підтримку проекту пенсійної реформи уряду Володимира Гройсмана і закликали Верховну Раду проголосувати за нього на останньому перед канікулами пленарному тижні.

— Ми, посли «Великої сімки», хотіли б висловити нашу рішучу підтримку плану пенсійної реформи, запропонованого українським урядом, і ми закликаємо Раду прийняти без затримок відповідний законопроект на пленарному засіданні на наступному тижні, — йдеться в заяві.

У документі наголошується, що пенсійна реформа в Україні передбачає більш прозору і більш справедливу формулу нарахування пенсій, яка тісніше пов'язує пенсійні виплати з пенсійними внесками і вдосконалює відповідність пенсій.

— Реформа встановлює гнучкий пенсійний вік, прив'язаний до тривалості офіційного стажу роботи особи, а також стимулює участь у системі, — нагадують представники країн G7.

Нагадаємо, пенсійна реформа передбачає підвищення мінімального страхового стажу для отримання пенсії з 15 років до 25 років у 2018 році. Починаючи з 1 січня 2019 року людям, у яких страховий стаж становить 15 років, пенсія за віком призначатиметься у 65 років. У той же час українці, у яких відсутній стаж тривалістю 15 років, після досягнення 65 років матимуть право на призначення державної соціальної допомоги.

ФОТО: інтернет

QHA