КИЇВ (QHA) -

Учора, 8 лютого, у день народження українського журналіста Романа Сущенка, незаконно заарештованого в Росії, президент України Петро Порошенко зустрівся з його родиною — дружиною Анжелою, дочкою Юлією та сином Максимом. Про це повідомляє прес-служба глави держави.

— Сьогодні день народження вашого чоловіка і батька Романа. Дуже сильного і дуже шанованого українця, який зараз відомий кожному. Наша з вами зустріч — це маленьке привітання йому — і привітання з днем ​​народження, і повідомлення, що ми пам'ятаємо про нього, — сказав президент.

Порошенко підкреслив, що не тільки він сам, але і весь уряд, зокрема МЗС, роблять все можливе для якнайшвидшого повернення Романа Сущенка додому.

— Йому зараз дуже нелегко. Він проходить через страшні випробування. Але те, як він себе тримає, — зразок для багатьох, — додав глава держави.

Також Порошенко зазначив, що як прекрасний журналіст після повернення додому Роман Сущенко зможе розповісти про події, що з ним трапилися.

— Місія та доля журналіста — нести правду людям. Він це робив бездоганно і, я впевнений, буде робити і надалі. Розповість правду про війну, про російську окупацію України. Розповість правду про те, як українці зараз об'єднані та борються за те, щоб звільнити Україну від російського агресора, і роблять для цього все, що можуть, — сказав Порошенко.

Близькі Романа Сущенка подякували президенту за те, що українська влада не залишає їх один на один зі своєю бідою:

— Нам дуже приємно, що вся Україна — усі хочуть, щоб наш тато повернувся скоріше додому.

Нагадаємо, як повідомляло QHA, кореспондента українського національного інформаційного агентства «Укрінформ» у Франції Романа Сущенка неправомірно затримали 30 вересня 2016 року в Москві, куди він приїхав у приватних справах. Увечері 2 жовтня російські ЗМІ повідомили, що Сущенка утримують у московському «Лефортово» за звинуваченням у шпигунстві. У ФСБ заявляють, що Сущенко є співробітником Головного управління розвідки Міноборони України.

24 січня 2017 року парламентська асамблея Ради Європи прийняла Резолюцію з вимогою до Російської Федерації звільнити українських журналістів Романа Сущенка та Миколи Семену, а також режисера Олега Сенцова.

ФОТО: інтернет

QHA