КИЇВ (QHA) -

У столиці України Києві на площі перед Адміністрацією президента 11 червня запустили символічний «таймер безвізу».

— Ми запускаємо таймер, який здійснює символічний відлік до отримання безвізового режиму з ЄС. Кожна секунда, яку він відміряє, не тільки наближає нас до «безвізу», не тільки авторизує український паспорт на кордоні з ЄС, який опівночі перетвориться на паспорт європейського значення і можливостей, не тільки запускає потужний двигун наших посилених контактів з об'єднаною родиною народів Євросоюзу. О 12:00 останній звук зворотного відліку ознаменує символічне падіння паперової завіси, яка роками відділяла нас від Європи, йдеться у повідомленні президента Петра Порошенка.

Раніше Держприкордонслужба заявила про повну готовність до дії нових правил перетину кордону громадянами України в рамках безвізового режиму з ЄС.

Нагадаємо, європейські держави, які повинні скасувати візовий режим для громадян України, робитимуть це в 4 етапи протягом ночі 11 червня. Візовий режим не буде скасовано одночасно через відмінності часових поясів, повідомляє «Європейська правда».

Першими безвізовий режим відкриють 8 держав-членів Європейського союзу — Фінляндія, Естонія, Латвія, Литва, Румунія, Болгарія, Греція та Кіпр. В'їзд у ці держави буде дозволений тільки за біометричними паспортами, починаючи з 12-ї ночі за київським часом.

О 01:00 кордони для громадян України відкриють Австрія, Бельгія, Данія, Іспанія, Італія, Ліхтенштейн, Люксембург, Мальта, Нідерланди, Норвегія, Польща, Словаччина, Словенія, Угорщина, Франція, Хорватія, Чехія, Швейцарія, Швеція.

О 02:00 зустріне українців за біометричними паспортами Португалія, а о 03:00 — Ісландія.

ФОТО: інтернет

QHA