КИЇВ (QHA) -

Сьогодні, 9 березня, президент України Петро Порошенко вручив Національні премії імені Тараса Шевченка лауреатам 2018 року. Про це заявили у прес-службі Адміністрації президента.

Премію вручили письменниці Еммі Андієвській за поетичні збірки "Щодення: перископи", "Маратонський біг", "Шухлядні краєвиди", "Бездзиґарний час", "Міста-валети"; художнику Павлу Макову — за творчий проект "Втрачений Рай"; публіцисту Сергію Плохію — за книгу "Брама Європи"; композитору Вікторії Польовій — за хорову симфонію на канонічні тексти "Світлі піснеспіви"; режисеру Володимиру Тихому, операторам Ярославу Пилунському, Сергію Стеценко та Юрію Грузинову — за цикл історико-документальних фільмів про Майдан 2014 року.

Сума премії складає 240 тисяч гривень.

Нагадаємо, 9 березня відзначається 204-а річниця від дня народження великого українського поета, художника, борця проти російської окупації Тараса Шевченка. 10 березня виповниться 157 років з дня смерті українського пророка. Внесок Шевченка до національної культури українського народу величезний, його ім'ям названо багато вулиць, проспектів та площ не тільки в Україні, а й у багатьох інших країнах світу.

QHA