КИЇВ (QHA) -

Президент України Петро Порошенко вручив «Золоту Зірку» Героя України Решата Аметова, нагородженого посмертно, його брату, повідомляє прес-служба глави держави.

За словами президента, Рішат Аметов — герой українського народу. Президент підкреслив, що для нього велика честь вручити нагороду брату загиблого героя Рефату Аметову, і запевнив, що його подвиг завжди пам'ятатимуть.

— Ми будемо робити все, щоб якомога швидше повернути Крим в Україну, — сказав він.

Глава держави зазначив, що Рішат не уявляв життя без свободи.

— Цю людину неможливо було скорити і для того, щоб подолати його опір, ці злочинці, ці терористи вирішили його вбити. Рівно чотири роки тому рідні в останній раз бачили Решата, коли він йшов до військкомату для того, щоб записатися до лав добровольців захищати українську землю, — сказав президент.

Порошенко зазначив, що Аметов буде завжди жити у пам'яті кримськотатарського народу.

У свою чергу, брат героя Рефат Аметов подякував президенту за високу державну нагороду і сказав, що його брат завжди пишався тим, що був громадянином України.

— Я прошу Вас, пане президенте, докласти зусиль, щоб знайти винних у смерті брата, затримати їх і покарати. Я вдячний Вам за те, що у 2014 році Ви були одним з перших, хто оцінив вчинок Решата. Це було дуже важливо, — сказав Рефат Аметов і подякував усім українцям, які допомогли дітям Решата, які залишилися сиротами.

Президент підкреслив, що українська влада робить усе, щоб знайти виконавців цього злочину.

— Колишній президент Янукович, який запросив Збройні сили Російської Федерації у вільну, суверенну державу Україну. Зараз триває суд над ним — об'єктивний, відкритий, справедливий і незалежний. І в справедливому суді буде оголошено вирок злочинцеві за державну зраду, — сказав президент.

Він також додав, що Україна ініціювала судовий позов до ООН проти Росії, як країни-агресора.

— Ми з вами. Немає ніяких сумнівів. Я на власні очі бачив і «самооборону», і «зелених чоловічків», які з Росії прийшли вбивати українців, спочатку в Крим, а потім на Донбас, — сказав президент.

Раніше президент України Петро Порошенко нагадав про день народження кримського татарина Решата Аметова, який у перші дні окупації Криму вийшов на одиночний пікет до будівлі Ради міністрів республіки у Сімферополі.

Джерело: president.gov.ua

QHA