КИЇВ (QHA) -

Президент України Петро Порошенко відповів на електронну петицію «Скасувати блокування інтернет-ресурсу Вконтакте», розміщену на веб-сайті Офіційного інтернет-представництва Президента України від 16 травня 2017 року громадянином Анатолієм Анатолійовичем Ткаченком. Петиція набрала більше 25 тисячі підписів громадян України.

— Підтримку електронної петиції про скасування блокування інтернет-ресурсу «Вконтакте» вважаю неможливою, — відповів він.

У відповіді пояснюється, що російський холдинг «Mail.ru Group», до складу якого входять товариства з обмеженою відповідальністю «Мейл.ру ГРУП», «Вконтакте», «Мейл.ру Україна», а також група компаній «Яндекс» і деякі інші інтернет-компанії широко використовуються російськими спецслужбами для просування російської пропаганди і проведення спеціальних інформаційних операцій проти України та її громадян.

Як зазначив президент, застосування до російського холдингу «Mail.ru Group» та інших російських інтернет-компаній терміном на 3 роки спеціальних економічних і обмежувальних заходів на сьогодні є адекватним законним заходом.

Нагадаємо, 15 травня президент України Петро Порошенко своїм указом ввів у дію рішення РНБО від 28 квітня 2017 року «Про застосування персональних спеціальних економічних та інших обмежувальних заходів (санкцій)» щодо низки російських компаній. Згідно з указом, терміном на три роки заблоковані активи російських сайтів «ВКонтакте», «Однокласники», «Мейл.ру» і «Яндекс», а інтернет-провайдерам заборонено надавати доступ до вказаних ресурсів.

Як повідомляло раніше QHA, колишній політв'язень Кремля Геннадій Афанасьєв різко відповів захисникам «ВКонтакте» і «Дождя», заявивши, що блокування російських соцмереж і ресурсів в Україні ні в кого не повинно викликати питань, оскільки відповідь очевидна.

ФОТО: інтернет

QHA