КИЇВ (QHA) -

У День пам'яті та примирення 8 травня, виступаючи на відкритті виставки, присвяченій четвертому поколінню захисників України, Петро Порошенко висловив повагу всім борцям проти нацизму.

— Низький уклін вам за ваш подвиг, за вашу перемогу, дорогі ветерани! сказав президент.

За словами президента, четверте покоління це діти незалежної України ті, кому зараз 20-30 років.

Це молодий цвіт нації. Це люди, які, пам'ятаючи про своїх мужніх предків, стали на захист України від російської агресії. Це генерація наших сучасних героїв, які щодня пишуть сторінки історії, пишуть своєю кров'ю і потом. Саме четверте покоління, яке зараз взяло в руки зброю, щоб врятувати свою країну, спонукає нас знову і знову перегортати сторінки історії, щоб вивчити і запам'ятати уроки минулого і вшанувати справжніх героїв, — заявив президент у своїй промові.

Петро Порошенко зазначив, що сьогодні для захисту Батьківщини об'єдналися нащадки і тих українців, які служили у Червоній армії та воювали у лавах УПА.

Цю виставку слід сприймати як символ нерозривного зв'язку різних поколінь захисників України. Вітчизну сьогодні захищають нащадки і воїнів Червоної армії, і Української повстанської армії. Вони поважають своїх дідів і прадідів. А ті, будучи вже у небесних палатах, напевно, пишаються сучасним поколінням захисників. Важливо усвідомити в День пам'яті та примирення, що цей зв'язок є нерозривним, наголосив гарант.

На закінчення президент вкотре нагадав про загрозу, що йде від Росії на всю європейську спільноту.

На жаль, у Європі  знову війна. Сучасна Росія як правонаступниця Радянського Союзу не змогла і не встигла стати миролюбною нацією. Згадаймо молдавське Придністров'я, грузинські Абхазію та Південну Осетію, українські Крим та Донбас. І Сирія їй не дає спати спокійно. Уявіть собі, що все це  лише за 25 років існування Російської Федерації. А до цього були Афганістан у 79-у, Чехословаччина у 68-у, Угорщина у 56-у...  нагадав президент.

Довідка. 9 квітня 2015 року Верховна Рада України оголосила 8 травня Днем пам'яті та примирення на вшанування всіх жертв Другої світової війни. Закон був прийнятий згідно з рекомендаційною резолюцією ООН від 2004 року, яка проголосила 8 та 9 травня Днями пам'яті та примирення і запропонувала державам-членам ООН, крім святкування своїх Днів перемоги або звільнення, щороку відзначати один або обидва цих дні, віддаючи данину пам'яті всіх жертв Другої світової війни.

ФОТО: інтернет

QHA