КИЇВ (QHA) -

Президент України Петро Порошенко підписав закон про внесення змін до Господарського процесуального та Цивільного процесуального кодексів, Кодексу про адміністративне судочинство України та інших законодавчих актів, що забезпечить завершення судової реформи.

Як повідомляє прес-служба голови держави, цим законом вводяться нові правила судового процесу в цивільному, господарському, адміністративному судочинстві, а також вносяться деякі зміни у правила кримінального процесу.

— Законопроект був розроблений Радою з питань судової реформи з урахуванням пропозицій українських та міжнародних експертів та покликаний привести українські правила судового процесу у відповідність з найкращою європейською та міжнародною практикою. Це найбільш комплексне реформування процесуального законодавства за останні 26 років, — сказано в повідомленні на сайті президента України.

Як зазначається, норми цього закону розширюють способи судового захисту і засоби доказування в судовому процесі, забезпечують його відкритість і прозорість, сумлінність користування процесуальними правами, компенсацію судових витрат, розумні строки розгляду справ та правову визначеність.

Також передбачене впровадження системи "електронного суду", яка спростить комунікацію з судом і зменшить витрати на утримання судової системи.

Нагадаємо, раніше Петро Порошенко перейменував Високомобільні десантні війська Збройних сил України на Десантно-штурмові.

Також тепер День десантника будуть святкувати не 2 серпня, а 21 листопада.

Джерело: Адміністрація президента

QHA