СТРАСБУРГ (QHA) -

Президент України Петро Порошенко під час спільного брифінгу у Страсбурзі з президентом Європейського парламенту Антоніо Таяні, присвяченого прийняттю рішення про скасування візового режиму між Україною і ЄС, заявив, що Росія використовує соціальні мережі на території України як один з методів пропаганди.

— Три роки Україна живе в умовах російської агресії. Важливою частиною для росіян є гібридна війна. Величезні бюджети виділяються для дестабілізації ситуації як всередині України, так і всередині Європи. Така ж реакція була, коли ми вирішили припинити трансляцію російських пропагандистських телеканалів. Час показав, що ми все робимо правильно... Росія використовує соцмережі з метою пропаганди проти України і Європи, зазначив він.

При цьому глава держави назвав умову для скасування даної ініціативи.

— Відразу після припинення агресії РФ, після того, як останній російський солдат залишить українську територію, ми переглянемо це рішення, заявив гарант.

Нагадаємо, 15 травня президент України Петро Порошенко своїм указом ввів у дію рішення РНБО від 28 квітня 2017 року «Про застосування персональних спеціальних економічних та інших обмежувальних заходів (санкцій)» щодо низки російських компаній. Згідно з указом, терміном на три роки мають бути заблоковані активи російських сайтів «ВКонтакте», «Однокласники», «Мейл.ру» і «Яндекс», а інтернет-провайдерам — заборонено надавати доступ до вказаних ресурсів.

Північноатлантичний альянс (НАТО) сьогодні заявив, що аргументи українського уряду про внесення до списку санкційних російських інтернет-ресурсів з метою національної безпеки достатні, а Генеральний секретар Ради Європи Турбйорн Ягланд назвав дане рішення порушенням свободи слова.

ФОТО: інтернет
 

QHA