КИЇВ (QHA) -

Президент України Петро Порошенко 15 серпня призначив стипендії дітям журналістів, які загинули під час виконання службових обов'язків.

Згідно з підписаним указом, стипендії отримають діти загиблих редактора телерадіокомпанії Міноборони «Бриз» Дмитра Лабуткіна, фотокореспондента газети «Сегодня» Сергія Ніколаєва і журналіста газети «Вести» В'ячеслава Веремія.

У прес-службі Адміністрації президента зазначили, що 2015 року збільшено суму виплат до розміру 1,5 прожиткового мінімуму (станом на 1 січня 2017 року прожитковий мінімум становить 1600 гривень, — ред.), виплати призначаються і здійснюються дітям до 18 років, а в разі навчання на денній формі у навчальних закладах стипендії виплачуються до закінчення навчання, але не більше ніж до досягнення ними 23 років.

В'ячеслав Веремій був убитий в ніч з 18 на 19 лютого 2014 року у центрі Києва. Журналіст повертався додому з роботи на таксі. Автомобіль зупинили «тітушки», витягли пасажирів і почали бити їх металевими палицями. Коли кореспондент вирвався і спробував втекти, в нього вистрілили. В'ячеслав Веремій помер у лікарні від втрати крові та отриманих травм.

Капітан-лейтенант Дмитро Лабуткін загинув під час бою в Дебальцевому у березні 2015 року.

Сергій Ніколаєв загинув 28 лютого 2015 року у селі Піски Донецької області в результаті мінометного обстрілу.

Нагадаємо, проект указу президента про призначення стипендій дітям загиблих під час виконання службових обов'язків журналістів Кабмін схвалив 9 серпня 2017 року.

ФОТО: інтернет

QHA