КИЇВ (QHA) -

8 січня 1935 на Полтавщині народився український поет і журналіст Василь Симоненко.

Василь Симоненко — український поет, журналіст, дисидент, лауреат Національної премії України імені Тараса Шевченка. Помер у віці 28 років 13 грудня 1963 року в Черкасах після побиття співробітниками міліції.

Літературні критики називають Василя Симоненка «поетом без каменю за душею». Любов до рідної землі поет виявляв відкрито, кажучи, що Батьківщина у нього одна, і що коли він спілкується з Україною, повинні «мовчати все Америки і Росії». Відповідно до думки деяких сучасників, саме за ці слова Країна Рад запалала ненавистю до Симоненка.

У пам'яті сучасних українців він залишається вічно молодим класиком, який закликає кожного цінувати власну унікальність і людяність. Літературознавці звертають увагу на те, як тонко в сатирі Симоненка виявлялося його зневажливе ставлення до тих, хто позбавлений любові до своєї землі, до України.

Поет був одним із борців за культурний та національний суверенітет своєї країни. Він повторював, що Україна — єдина, що «її треба берегти і любити».

Як повідомляло QHA, 6 січня президент Порошенко закликав співвітчизників пригадати українських героїв минулого в зв'язку з річницею з дня народження поета і правозахисника Василя Стуса.

ФОТО: інтернет

QHA