КИЇВ (QHA) -

Петро Порошенко пишається мужністю і силою духу заступника голови Меджлісу кримськотатарського народу Ахтема Чийгоза, справу якого підконтрольний Кремлю суд розглядає в рамках сфальсифікованої «справи 26 лютого».

— Слова Ахтема Чийгоза, які він виголосив у останній промові перед вироком, повністю відображають злочинний характер судилища, яке влаштувала Російська Федерація проти українців і кримських татар, які виступили на захист своєї Батьківщини ... Пишаємося твоєю мужністю і силою духу, Ахтеме. Україна з тобою! — йдеться у заяві Порошенка, оприлюдненій на Facebook.

Також президент країни зазначив, що українська влада продовжать домагатися звільнення Ахтема Чийгоза та інших українських політв'язнів, утримуваних Росією.

Нагадаємо, вчора, 9 серпня, у «Верховному суді» Криму продовжилися дебати сторін у справі заступника голови Меджлісу кримськотатарського народу Ахтема Чийгоза, по завершенні яких він виголосив останнє слово. Повний текст слова опублікований на сайті QHA.

Ахтем Чийгоз був затриманий у січні 2015 року та вже більше двох років утримується у слідчому ізоляторі Сімферополя за звинуваченням в організації масових заворушень перед будівлею Верховної Ради Криму 26 лютого 2014 року, де проходив мітинг на підтримку територіальної цілісності України. Справу Чийгоза суд розглядає у рамках сфальсифікованої «справи 26 лютого».

На судовому засіданні 7 серпня прокурор підконтрольного Кремлю Верховного суду Криму Анастасія Супряга запитала для Ахтема Чийгоза 8 років позбавлення волі.

ФОТО: інтернет

QHA