КИЇВ (QHA) -

Президент України Петро Порошенко і президент Європейської ради Дональд Туск під час виходу до преси привітали кримчанина, українського режисера Олега Сенцова, незаконно засудженого в Російській Федерації, з днем ​​народження, передає кореспондент QHA.

— Підкреслюю нашу спільну відповідальність за долю всіх українських громадян, які утримуються Росією в якості заручників на Донбасі, у Криму і безпосередньо у РФ. Хочу привітати тебе з днем ​​народження, Олег! Ми пам'ятаємо про тебе, і прагнемо якнайшвидшого твого звільнення, — сказав Порошенко.

Президент додав, що під час сьогоднішніх переговорів дипломати домовилися вести більш прагматичний діалог щодо наслідків тимчасової окупації кримського півострова. За його словами, сьогодні прийшов час перейти від політики невизнання до реалізації активної стратегії деокупації Криму.

Дональд Туск під час свого виступу нагадав, що Європейський Союз не перестане підтримувати Україну в питанні боротьби за відновлення своєї територіальної цілісності, а також висловив свої привітання Олегу Сенцову.

— Я закликаю Росію негайно звільнити всіх незаконно затриманих громадян України, які зараз перебувають в Росії та в окупованому Криму, — додав він.

Сьогодні, 13 липня, одному з найвідоміших українських політв'язнів у Росії виповнюється 41 рік.

У травні 2014 року в окупованому Сімферополі були заарештовані четверо місцевих проукраїнських активістів: Геннадій Афанасьєв, Олексій Чирній, Олександр Кольченко та кінорежисер Олег Сенцов. У серпні 2015 року російський суд визнав їх винними у підготовці терактів у Криму і підпалі офісів двох партій у Сімферополі.

Афанасьєв і Чирній погодилися співпрацювати зі слідством і отримали по сім років в'язниці. Сенцов був засуджений до 20 років, а Кольченко — до 10 років позбавлення волі.

ФОТО: Антон Наумлюк

QHA