КИЇВ (QHA) -

Петро Порошенко, виступаючи на честь Дня Соборності України, зазначив, що українські герої воюють не за окремі регіони країни, а за всю соборну Україну.

- Наші герої воюють на Сході не за повернення частини територій, а за всю соборну українську землю. Від крайньої північної точки, села Грем'яч в Чернігівській області, до найпівденнішого пункту - Фороса, що в нашому Криму. Від самого західного села Соломонова на Закарпатті - до самої східної Ранньої Зорі на Луганщині.

Порошенко заявив, що в нашій країні є політичні сили, які в ретельно завуальованій формі пропонують відмовитися від Донбасу, сили, які ставляться до жителів окупованих районів так, ніби вони вже не є громадянами України.

- Хочу передати цим політиками питання: панове, а ви збирали ці території, щоби ними розкидатися? Тим більше що така стратегія до миру не приведе. Мета Росії - не Донецьк і Луганськ, не Крим і Севастополь, а вся Україна.

У День Соборності президент закликав вшанувати сучасних героїв України, нагадавши про важку долю активного учасника руху опору російській окупації Володимира Жемчугова.

- Нехай нас надихають приклади героїв України, таких як Володимир Жемчугов, народжений на Луганщині син української землі. Провів 30 спеціальних операцій зі знищення військових об'єктів ворога й особового складу окупаційних військ. Під час виконання чергового бойового завдання і спроби захоплення противником Володимир Павлович вирішив підірвати себе, в результаті чого отримав тяжкі поранення. Я підписав указ про присвоєння йому звання Героя України.

Нагадаємо, отримавши важкі поранення під час вибуху міни, 28 вересня 2015 року Володимир Жемчугов потрапив у полон до терористів. Через ненадання медичної допомоги в полоні його фізичний стан погіршився.

Українець став об'єктом шантажу і пропаганди для сепаратистів, які довго відмовлялися обмінювати чоловіка, що втратив зір і руки, оголосивши його диверсантом і організувавши над ним показовий «судовий» процес.

Жемчугова було звільнено 17 вересня 2016 року в результаті тривалих і складних переговорів.

ФОТО: інтернет

QHA