КИЇВ (QHA) -

У третю річницю арешту українського режисера Олега Сенцова біля входу до станції метро «Хрещатик» у Києві зібралися рідні політв'язня, правозахисники, активісти, волонтери кампанії Let My People Go Ukraine і просто небайдужі громадяни, щоб ще раз звернутися до російської влади із закликом звільнити всіх українських політв'язнів.

Активісти нагадали про те, за якою вигаданою справою Олег Сенцов, Олександр Кольченко та Олексій Чирній відбувають покарання в російських в'язницях.

Акція зацікавила багатьох перехожих, у тому числі іноземців, які активно розпитували, хто зображений на портретах і що сталося з цими людьми.

Як повідомила правозахисниця, координатор громадської ініціативи ЕвромайданSOS і голова правління громадської організації Центр громадянських свобод Олександра Матвійчук, сьогодні в соцмережах запущений флешмоб з хештегом #Поравідпускати.

— Зрозуміло, кому він адресований — людині, яка приймає рішення у справах ув'язнених з політичних мотивів. Звичайно, це не суддя і не прокурор. Це Путін. І цей хештег спрямований саме йому. Ми закликаємо всіх небайдужих до долі ув'язнених підтримати наш флешмоб, — закликала Матвійчук.

За словами волонтера компанії Let My People Go Ukraine Андрія Кулібаби, для того, щоб підтримати акцію, потрібно опублікувати на своїй сторінці в соціальних мережах пост з хештегом #Поравідпускати.

— Це посил всім українцям, а також Олегу Сенцову, щоб він знав: ми пам'ятаємо, за що він бореться. Давайте не забувати про це, — каже хлопець.

Серед активістів була присутня і сестра Олега Сенцова Наталія Каплан. Вона подякувала всім, хто продовжує підтримувати її брата, і розповіла останні новини про нього.

— У мене часто запитують про сім'ю Олега Сенцова. Це моє «улюблене» питання — я не знаю, що відповідати. Як себе може почувати сім'я, у якої відібрали близьку людину, яка сидить у в'язниці вже три роки, і світла в кінці тунелю не видно? Сподіваюся, що люди будуть і далі об'єднуватися, і все це створить такий потужний тиск, що Путіну стане невигідно утримувати Олега та інших далі, — зазначила Наталія.

Нагадаємо, Олег Сенцов був затриманий російськими окупантами в Криму 10 травня 2014 року за активну патріотичну позицію. 9 травня співробітники ФСБ також затримали Геннадія Афанасьєва і Олексія Чирнія, а 16 травня — Олександра Кольченка.

Сенцов був звинувачений у тероризмі, засуджений на 20 років і етапований до колонії міста Якутська в республіці Саха, Якутія.

Україна неодноразово зверталася до урядових органів Росії з вимогою видачі та пропозиціями про обмін Олега Сенцова. Проте 6 лютого 2017 року міністерство закордонних справ РФ зробило офіційну заяву про те, що ув’язнений Олег Сенцов не буде переданий Україні через наявність у нього російського громадянства (насильно нав'язаного йому країною-окупантом).

QHA