КИЇВ (QHA) -

Волонтери були одягнені в барвисті новорічні костюми, а деякі навіть розмалювали обличчя. В основному прийшли молоді люди з мережі центрів соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді м. Києва та лідери дитячих і молодіжних громадських організацій. Вони отримали від Посланців миру Всеукраїнської молодіжної громадської організації «Національна Організація Скаутів України» Світло Миру з Вифлеєму — символ миру та злагоди. Після чого молодь з поздоровленнями і цукерками піде на Софійську площу, де відбудеться ігрова програма для молодих киян і гостей столиці, а всі бажаючі зможуть отримати частку Вифлеємського вогню.

— Сьогодні почалися святкові заходи, і сьогодні в мерії відбулися три дитячих вистави, приурочених дітям, батьки яких перебувають на фронті, а також для дітей переселенців і дітей, які пережили важкі життєві обставини. Ми плануємо протягом новорічно-різдвяних свят привітати півтори тисячі дітей. Це діти-сироти та діти, позбавлені батьківського піклування, діти з особливими потребами. І виділені гроші з місцевого бюджету підуть на вистави і майстер-класи, — сказала заступник голови КМДА Ганна Старостенко.

У будівлі КМДА на першому поверсі буде стояти лампадка з Вифлеємським вогнем, де кожен бажаючий зможе запалити свічку. Тому кожна людина може принести Вифлеємський вогонь до дитячого будинку, до будинку сімейного типу, до лікарні, до всіх тих, хто його особливо чекає в ці дні.

 — З тих пір, як ми почали дружити зі скаутською організацією, то вже протягом 5-6 років ми проводимо подібні акції. Ми просимо, щоб Вифлеємський вогонь діти взяли з собою і роздали тим, кому це тепло потрібне. А взагалі ми передаємо вогонь до кожного районного центру соціальної служби для дітей та молоді, а також для соціальних закладів, які є в місті Києві, — сказала в коментарі для кореспондента QHA заступник директор київського міського центру соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді Ярослава Колобова.

За її словами, костюми замовила її організація за кошти, виділені з міського бюджету. На один костюм було витрачено 500 гривень (шапочка, рукавиці і накидка), а всього було пошито 200 костюмів.

— У нас багато років був культ Діда мороза-волонтера. І у нас було 200 костюмів,  ми їх постійно шили, а потім Дід Мороз став вже не популярний. Тому довелося шукати якісь альтернативні варіанти і, нарешті, у цьому році з бюджету нам виділили трохи грошей. І перший костюм був пошитий волонтерами.  5 грудня на День волонтера ми його презентували, він отримав хороші відгуки, — поділилася Ярослава Колобова.

Святкова хода буде починатися від КМДА і пройде до скверу Шевченка, а потім відправиться на Софійську площу. І волонтери будуть йти, поздоровляти людей, роздаючи цукерки  зі спеціальних мішечків, і Вифлеємський вогонь.

В основному в акції брали участь студенти або діти, що займаються волонтерством і працюють з дітьми-інвалідами.

QHA