СІМФЕРОПОЛЬ / АК'МЕСДЖИТ (QHA) -

Як стало відомо, сьогодні після проведених обшуків і затримань співробітниками ФСБ померла ветеран національного кримськотатарського руху Веджіє Кашка.

Новину про це поширили російські ЗМІ з посиланням на ФСБ. Веджіє Кашка було 82 роки і померла вона від пережитого стресу.

— На момент затримання вона почувалася погано. Співробітники правоохоронних органів викликали карету швидкої допомоги, яка доправила жінку в лікарню. Однак уже в медустанові вона померла, йдеться у повідомленні ФСБ.

Нагадаємо, сьогодні у Криму стало відомо про проведення обшуків і затримання кількох кримськотатарських активістів.

Серед них — Бекір Дегерменджі і Асан Чапух. Як повідомляють російські джерела, затримані підозрюються нібито у вимаганні грошей у громадянина Туреччини в особливо великому обсязі.

Також затримані Казим Аметов і Куртсеїт Абдуллаєв. Сума хабара, яку вони нібито вимагали у громадянина Туреччини 7 тисяч доларів.

Що стосується турка, у якого нібито вимагали гроші, стало відомо, що його звуть Юсуф і що він жив разом з різними жінками і заборгував гроші кільком людям, серед яких Веджіє Кашка. Активісти, відчуваючи повагу до родини Веджіє Кашки, втрутилися в ситуацію і намагалися допомогти.

QHA