КИЇВ (QHA) -

Помер український філософ, директор Інституту філософії імені Г. С. Сковороди НАН України Мирослав Попович. Про це повідомив проректор КНУ імені Тараса Шевченка Володимир Бугров на своїй сторінці у Facebook.

— Відійшов у кращий світ філософ, мислитель, людина, моральний авторитет Мирослав Володимирович Попович. Це велика втрата для України. Нехай спочиває з миром. Світла пам'ять гідному вчителю, — написав він.

Інформацію про смерть філософа підтвердив генеральний директор видавництва «Фоліо» Олександр Красовицький на своїй сторінці у Facebook.

— Тільки що повідомили, що з нами більше немає Мирослава Володимировича Поповича.

Мирослав Попович народився 12 квітня 1930 року. Був одним з учасників ініціативи «Першого грудня» і директором Інституту філософії імені Г. С. Сковороди НАН України. Наукові роботи філософа присвячені таким наукам, як логіка, філософія, а також історії культури і методології.

Він вивчав проблеми свободи і прав людини, становлення відкритого суспільства, формування ідеології та ідейно-політичних засад держави, стану суспільної свідомості в посткомуністичній Україні, особливості української нації і національної ментальності, шляхів гармонізації міжнаціональних та міжетнічних відносин, місце України в європейській спільноті.

Нагадаємо, в анексованому Криму помер український поет і критик Федір Степанов. В останні роки Степанов був одним з небагатьох українських критиків, які працюють на півострові. Вірші поета перекладали на італійську та російську мови, а також на есперанто.

QHA