КИЇВ (QHA) -

Україна виключає можливість участі Російської Федерації в майбутній миротворчій місії ООН на території Донецької та Луганської областей.

Про це заявив міністр оборони України Степан Полторак на зустрічі з міністром національної оборони Канади Харджитом Саджаном.

— Ми виключаємо можливість участі Росії у майбутній місії. Вірю, що місія на Донбасі можлива і за підтримки наших міжнародних друзів. Заплановане вдасться втілити в життя, заявив Полторак.

Крім того, він зазначив, що майбутня миротворча місія ООН з мандатом діяльності має бути розгорнута на всій тимчасово окупованій території, і принциповою вимогою України є забезпечення міжнародного контролю над частиною російсько-українського державного кордону в зоні конфлікту і виведення з території всіх незаконних збройних формувань і підрозділів РФ, а також встановлення місією контролю за станом зберігання важкого озброєння.

Раніше QHA повідомляло, що США не будуть пов'язувати врегулювання ситуації на Донбасі з окупованим Кримом, хоча не визнають цю анексію. Спеціальний представник Державного департаменту США з питань України Курт Волкер зазначив, що США готові пом'якшити застосування санкцій щодо Росії в разі врегулювання ситуації на сході України.

Нагадаємо, Росія і Україна розробили різні проекти резолюції ООН про розміщення миротворчої місії на Донбасі. В українському проекті йдеться про те, що Росія не може брати участь у миротворчій місії, а «блакитні каски» мають бути розміщені по всій зоні конфлікту, включаючи українсько-російський кордон.

Москва ж тоді запропонувала відправити «блакитні каски» в регіон мінімум на півроку виключно для забезпечення безпеки спостерігачів ОБСЄ у зоні конфлікту.

QHA