КИЇВ (QHA) -

Окупаційна влада посилила репресивні дії проти кримських татар, щоб вони не збиралися на мітинг на третю річницю окупації Криму. Таку думку у коментарі кореспонденту QHA висловив адвокат Микола Полозов.

— На мій погляд це акція залякування, така собі примітивна акція до річниці подій 26 лютого 2014 року, щоб люди не збиралися. Тепер уже хапають не просто якихось обраних жертв, але і «добирають до купи» ще ряд активістів, які приходять, щоб підтримати і надати розголосу тому, що відбувається. На мій погляд, це репресивні дії російської влади, сказав Полозов.

Адвокат розповів, що напередодні затримань жителі прийняли рішення про об'єднання. Також було вирішено розпочати патрулювання вулиць, оскільки у Кам'янці, передмісті Сімферополя, крадіжки у приватних садибах почали набувати системного характеру. Наступного дня після оголошення такого рішення оперативниками з протидії екстремізму були затримані 11 кримських татар.

Нагадаємо, вранці 21 лютого стало відомо про черговий незаконний обшук у Криму. О 7:30 до будинку Марлена Мустафаєва у Кам'янці вдерлися озброєні люди.

За деякий час активісти повідомили у соцмережах про затримання десяти осіб, які прийшли до будинку Мустафаєва підтримати сім'ю. Затриманим висунули звинувачення в участі у несанкціонованому мітингу за статтею 20.2, ч. 1, Кодексу РФ про адміністративні правопорушення.

QHA