СТРАСБУРГ (QHA) -

Звільнення Ахтема Чийгоза вимагає негайних дій. Про це в рамках зустрічі з депутатами Парламентської асамблеї Ради Європи заявив Микола Полозов, закликавши європарламентарів швидше випустити відповідні резолюції.

— Ахтем Чийгоз направив звернення, яке було зачитане з високої трибуни Організації Об'єднаних Націй, де він сказав, що у всіх є право вибору — погодитися з тим, що є або боротися, — і він свій вибір зробив. Я закликаю всіх зробити правильний вибір. Нам треба домагатися негайного звільнення Ахтема Чийгоза. Я вважаю, що Рада Європи, Парламентська асамблея Ради Європи має задуматися про те, щоб випустити резолюції з цього питання, закликати Російську владу припинити злочини проти кримських татар, — сказав він.

Микола Полозов, який безпосередньо захищає права заступника голови Меджлісу, нагадав присутнім, що Чийгоз знаходиться у в'язниці вже два з половиною роки, причому останній рік його не вивозять навіть на суд.

— Це вперше в Росії, коли підсудний не бере безпосередньої участі у процесі. Безумовно, це позбавляє його права на захист.

Він також підкреслив, що протягом усього судового процесу над Ахтемом Чийгозом обвинувачення не змогло представити жодного доказу, яке підтверджувало б його провину.

— Був проведений величезний обсяг роботи, допитано більше двохсот осіб, переглянуто десятки годин відеозаписів, і проти нього дала показання тільки одна реальна особа. Це людина, яка ненавидить Меджліс, яка брала участь в украй сумнівних акціях, наприклад, спалював опудало Мустафи Джемілєва, обливав фарбою Ескендера Бариєва. Ця людина з'явилася до суду і дала свідчення проти Ахтема Чийгоза. Ніхто інший цього не зробив. Про що це говорить? Це говорить про те, що доказів провини немає, і Ахтем Чийгоз абсолютно невинна людина, якого російська влада утримує тільки для одного — він заручник, як і багато інших, а їх десятки, українських політв'язнів. Це заручники, і їх треба рятувати! Я вважаю, що пасивність у цьому питанні вкрай небезпечна — вона розпалює бажання російської влади брати нових заручників.

Ахтема Чийгоза затримали у січні 2015 року в Криму, звинувативши в організації та участі в масових заворушеннях 26 лютого 2014 року, коли перед будівлею Верховної Ради АРК проходив мітинг на підтримку територіальної цілісності України.

Нещодавно стало відомо, що мати Ахтема Чийгоза Аліє Абдураімівна тяжко хвора. Після довгої боротьби захисту і нот протесту громадськості, а також українських та міжнародних правозахисних організацій Ахтема Чийгоза таємно відвезли до матері на 10-хвилинне побачення.

QHA