СІМФЕРОПОЛЬ / Акмесджит (QHA) -

Відмова викликати на допит в якості свідка главу Меджлісу Рефата Чубарова свідчить про те, що влада окупованого півострова злякалася його приїзду.

— Російська влада розраховувала, що Чубаров злякається приїхати до Криму, а виходить, що влада сама злякалася приїзду Рефата Чубарова, — зазначив Микола Полозов.

Адвокат пояснив, що захистом було заявлене клопотання про виклик Рефата Чубарова в якості свідка. При цьому «суд» скоїв порушення, не розглянувши його відразу.

— Суд взяв паузу практично на добу. Природно, ця пауза була взята для того, щоб виробити політичне рішення. Це рішення виробляли не судді, а ті, хто займається цим процесом, — пояснив він.

Правозахисник зазначив, що у суда не було ніяких юридичних причин відмовляти у виклику свідка Чубарова.

У свою чергу Ахтем Чийгоз заявив відвід всьому складу окупаційного суду. Але йому було відмовлено у відведенні.

— Суд у справі Чийгоза абсолютно незаконний, необ'єктивний. І при відсутності показань ключового свідка процес далі можна не проводити, відразу виписати Чийгозу, у позасудовому порядку, хоч греблю гати років, і це буде абсолютно така ж юридична цінність, як і та цінність, рішення якої прийняли сьогодні судді, — сказав у зв'язку з цим Полозов.

Нагадаємо, раніше адвокат Микола Полозов повідомив, що рішення з приводу засвідчення Чубарова «суд» прийме 23 травня. При цьому захисник зазначив, що у суда немає ніяких правових перешкод для виклику Рефата Чубарова в якості свідка — є тільки політичні.

Ахтема Чийгоза затримали у січні 2015 року в Криму, звинувативши в організації та участі в масових заворушеннях 26 лютого 2014 року, коли перед будівлею Верховної Ради Криму проходив мітинг на підтримку територіальної цілісності України. Вже більше двох років Чийгоз утримується в СІЗО.

ФОТО: інтернет

QHA