КИЇВ (QHA) -

Адвокат заступника голови Меджлісу кримськотатарського народу Ахтема Чийгоза Микола Полозов вважає, що вирок його підзахисному винесе не суд, а Кремль. Однак адвокат сподівається, що Чийгоз не відбуватиме покарання — для цього ведеться ґрунтовна робота на різних рівнях. Про це Полозов розповів у коментарі кореспонденту QHA.

За словами адвоката, зараз справа Чийгоза перебуває на стадії судового слідства, сторона захисту завершує представляти свої докази. Він зазначив, що крім свідків захисту в ході судового засідання було допитано ряд осіб, що мають відношення до Верховної Ради Криму і Меджлісу кримськотатарського народу, а також деяких колаборантів: Заур Смирнов, Ольга Ковітіді, Сергій Цеков. Раніше свідчення дав і «глава» Криму Сергій Аксьонов.

Ми очікуємо, що найближчим часом буде допитаний Володимир Константинов (екс-голова Верховної Ради Автономної Республіки Крим,  ред.) s ще один депутат кримського парламенту - Лентун Безазієв, каже Микола Полозов.

Адвокат очікує, що вирок буде винесено до кінця літа. Заступнику голови Меджлісу Ахтему Чийгоз загрожує від 4 до 10 років позбавлення волі.

— За рік ми докладно, буквально під мікроскопом, розглянули цю кримінальну справу. Жодних доказів провини Ахтема Чийгоза немає. З більш ніж двохсот допитаних потерпілих свідків свідчення проти нього дала одна-єдина жива людина Ейваз Умеров, який ненавидить Меджліс і Чийгоза особисто.

Але навіть за відсутності доказів результат цієї справи вирішений. Ще в жодній справі щодо українських політв'язнів у Росії не виносилося виправдувальних вироків. На жаль, я очікую, що стосовно Ахтема Чийгоза не буде винятків. Скільки йому дадуть — ближче до чотирьох або до десяти років головна інтрига зараз. Це залежить не від суддів, а від Кремля, який напередодні вироку надасть суддям конкретну цифру, пояснив Полозов.

Проте він сподівається, що незалежно від терміну вироку Ахтем Чийгоз не відбуватиме покарання у сфабрикованій проти нього Росією справі.

— Ми зараз розпочали велику роботу, пов'язану з формуванням політичної думки в Україні і на Заході для того, щоб було консолідовано тиск на Кремль з метою звільнення Ахтема Чийгоза,  наголосив адвокат.

З даного питання вже відбулася зустріч лідера кримських татар Мустафи Джемілєва, дружини Ахтема Чийгоза Ельміри Аблялімової та адвоката Миколи Полозова з міністром закордонних справ України Павлом Клімкіним та Уповноваженим Верховної Ради з прав людини Валерією Лутковською.

QHA